Świętokrzyski Oddział Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych

Aktualności

W dniach 16-19 września 2019 roku odbył się w Kielcach XVIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych im. Marii Skłodowskiej-Curie. Organizatorem Zjazdu był Świętokrzyski Oddział Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych. Zjazd połączony był z Sympozjum Satelitarnym „Applications of low radiation doses in medical diagnosis and therapy”.
Fotorelacja ze Zjazdu w galerii.

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych im. Marii Skłodowskiej-Curie informuje, że 18 września 2019 r. (środa) o godz. 16:00 w pierwszym terminie i o godz. 16:15 w drugim terminie w Auli B1 w Instytucie Chemii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ul. Świętokrzyska 15G, odbędzie się XVIII Walne Zebranie Członków PTBR. Szczegóły na stronie głównej PTBR.

15-16 grudnia 2017 - kurs „Biologiczne podstawy Radioterapii”. Kurs został zorganizowany w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach oraz w Zakładzie Radiobiologii i Immunologii Instytutu Biologii UJK w Kielcach. W ramach kursu wygłoszono następujące wykłady:
- „Podstawy wiedzy o komórce potrzebne do rozumienia oddziaływania promieniowania jonizującego” – prof. dr hab. Andrzej Wójcik, - „Hipoksja i jej rola w promieniowrażliwości guzów” – prof. dr hab. Andrzej Wójcik,
- „Odczyny popromienne” – prof. dr.hab. Andrzej Wójcik,
- „Mechanizmy popromiennych uszkodzeń i naprawy DNA” – dr Halina Lisowska,
- „Mechanizmy popromiennej śmierci komórkowej” – dr Aneta Węgierek-Ciuk, oraz przeprowadzono ćwiczenia praktyczne z uczestnikami – dr Halina Lisowska i dr Aneta Węgierek-Ciuk.

14 grudnia 2018 - wykład Pana Tomasza Iwanickiego, przedstawiciela firmy Elekta sp. z o.o. pt. „Akceleratory w radioterapii oraz kierunki ich rozwoju

19 stycznia 2017 - wykład dr inż. Renaty Kopeć z Centrum Cyklotronowego w Bronowicach, IFJ Kraków pt. „Radioterapia protonowa”. Wykład odbył się w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.

29 listopada 2017 - wykład Pana Jakuba Reguły, przedstawiciela firmy TMS sp. z o.o. pt. „Tomoterapia. Możliwości technologiczne i zastosowania”. Wykład odbył się w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.